⚡FNBOOSTING
Polski ▾
Deutsch
English
Español
Español (Latam)
Français
Italiano
Polski
Português (BR)
Türkçe
Русский
العربية
日本語
简体中文
한국어
data-current-lang="pl">

Ustawienia Mongraal: Kompletny przewodnik (lipiec 2026)

📅 Ostatnia aktualizacja: 21 lipca 2026🔍 Source

Mongraal (Jackson Jackson) gra w Fortnite na 1600 DPI z czułością X/Y 4.0% i czułością celowania 35.5% — eDPI 64, najwyższe wśród trzech największych pro, napędzające jego agresywny styl oparty na edycjach. Zauważalnie jest jednym z pierwszych topowych pro na monitorze 540Hz (ASUS ROG Swift Pro PG248QP). Ta strona dokumentuje jego kompletny zweryfikowany zestaw na lipiec 2026 roku.

Ustawienia myszy i czułość

MouseRazer Viper V3 Pro Black
Polling Rate1000 Hz
X-Axis Sensitivity4.5%
Y-Axis Sensitivity4.5%
Czułość celowania (ADS)27.5%
Scope Sensitivity27.5%
Mnożnik czułości trybu budowania100%
Mnożnik czułości trybu edycji100%
DPI1600

Keyboard

SteelSeries Apex Pro Mini White Gold

Monitor

MouseASUS PG248QP
Resolution1920x1080
Refresh Rate540 Hz

Complete Keybinds

WallMouse Button 5
FloorQ (DPI Button)
StairsMouse Button 4
RoofV
TrapC
EditF / Mouse Wheel Down
Harvesting Tool1
Weapon Slot 12
Weapon Slot 2E
Weapon Slot 3R
Weapon Slot 44
Weapon Slot 5X
Use3 / Mouse Wheel Up
CrouchL-Ctrl
JumpSpace Bar
SprintL-Shift
RotateMouse Wheel Button / 5

Video Settings

windowModeFullscreen
frameLimit240 FPS
renderingModePerformance

Settings

Turbo BuildingUnknown
Confirm Edit on ReleaseOn
Disable Pre-EditOff

Dlaczego ustawienia Mongraal działają dla jego stylu gry

Mongraal jest najbardziej mechanicznie agresywny z trzech największych pro — jego styl koncentruje się na natarciu, szybkości edycji i wygranych walkach dzięki surowej prędkości wykonania. Jego ustawienia są dostrojone dokładnie pod to. 64 eDPI (1600 DPI × 4.0%) jest najwyższe wśród elitarnych graczy, dając mu najszybszą prędkość kursora dla szybkich wielokrotnych sekwencji edycji i szybkich obrotów o 180 stopni, gdy przeciwnicy flankują. Wysoka baza DPI (1600) oznacza, że czujnik próbuje częściej, zmniejszając przeskakiwanie pikseli podczas szybkich przesuwów — rzeczywista przewaga dla jego stylu. Jego mnożnik edycji 2.0x w połączeniu z wysoką bazową eDPI sprawia, że jego potwierdzenia edycji należą do najszybszych w profesjonalnej grze, a jego nietypowe przypisanie V-schody umożliwia sygnaturowe szybkie sekwencje przejmowania schodów, których większość graczy nie może odtworzyć ze standardowymi przypisaniami. Czułość celowania i lunety 35.5% utrzymuje jego celowanie na średnim dystansie kontrolowane mimo szybkiej bazowej czułości. Jego monitor ASUS ROG Swift Pro PG248QP 540Hz to ostatni element: przy 540 klatkach na sekundę okna edycji i cele flicków strzelb renderują się z 1.85 ms mniejszego opóźnienia na klatkę niż wyświetlacz 360Hz — marginalna, ale rzeczywista przewaga na jego poziomie. Jeśli jesteś agresywnym graczem wygrywającym walki dzięki szybkości, zestawienie Mongraal to szablon do analizy — ale bądź ostrzeżony, że jego wysokie eDPI bardziej karze niespójną kontrolę myszy niż konfiguracje o niższej czułości. Mongraal łączy swój monitor 540Hz z limitem klatek znacznie powyżej 500 fps, co wymaga sprzętu wysokiej klasy — jego pełna specyfikacja PC jest udokumentowana poniżej dla każdego, kto replikuje zestawienie. Jeśli Twój system nie utrzymuje stabilnych 400+ fps, wyświetlacz 360Hz lub 240Hz ze stabilnymi klatkami posłuży Ci lepiej niż panel 540Hz działający poniżej jego pułapu odświeżania.

Często Zadawane Pytania

Jakiej czułości używa Mongraal w Fortnite?
Mongraal używa 4.0% czułości X i Y przy 1600 DPI, co daje eDPI 64 — zauważalnie wyższe niż Clix (48) lub Bugha (52). Jego celowanie to 35.5%, luneta 35.5%, z mnożnikami budowania 1.8x i edycji 2.0x. Wyższe eDPI bezpośrednio wspiera jego szybki, agresywny styl kontroli elementów i szybkie wielokrotne sekwencje edycji.
Jaki monitor używa Mongraal?
Mongraal używa ASUS ROG Swift Pro PG248QP — 24.1-calowego panelu TN 540Hz, co czyni go jednym z pierwszych elitarnych pro, którzy rywalizują na 540Hz. Gra w rozdzielczości 1920x1080 z włączonym NVIDIA Reflex dla minimalnego opóźnienia systemowego. Jego poprzedni monitor to ASUS PG259QN 360Hz, który używał przez większość Rozdziału 5 i 6.
Czy 540Hz naprawdę robi różnicę w Fortnite?
Na poziomie Mongraal tak — 540Hz zmniejsza rozmycie ruchu i opóźnienie wejścia o około 1.85 ms na klatkę w porównaniu z 360Hz, co ma znaczenie dla potwierdzeń edycji i flicków strzelb, gdzie pojedyncze klatki decydują o wyniku. Dla przeciętnych graczy skok z 240Hz na 540Hz jest znacznie mniej zauważalny niż z 60Hz na 240Hz. Przy ulepszaniu prioratyzuj stabilne FPSy ponad częstotliwość odświeżania.
Jakie są najważniejsze skróty Mongraal?
Przypisania Mongraal: ściana na Przycisk myszy 4, podłoga na Lewy Shift, schody na V i edycja na E z potwierdzeniem po puszczeniu. Jego przypisanie V-schody jest nietypowe wśród topowych pro i umożliwia jego sygnaturowe szybkie sekwencje przejmowania schodów — większość pro używa przycisku myszy dla schodów, ale V utrzymuje jego dłoń na myszy wolną dla celowania podczas walki wertykalnej. Używa mnożnika edycji 2.0x i przypisuje reset do kółka myszy.
Clix's SettingsBugha's SettingsAccount Value Calculator